Beskydský pivovárek

délka: 4 km  dostupnost: pěšky  převýšení: 150 m 

Beskydský pivovárek byl založen na jaře roku 2013. Najdete ho v centru obce Ostravice mezi dvěma nejvyššími vrcholy v Moravskoslezských Beskydech. Na slezské straně se tyčí Lysá hora (1 323 m n. m.) a na té moravské mohutný Smrk (1 276 m n. m.). Od vlakového nádraží v obci je pivovar vzdálen cca 700 m.

Nefiltrované a nepasterované pivo

Každý den si může návštěvník pivovarské hospůdky vybrat z nabídky 5 druhů nefiltrovaného a nepasterovaného piva. Základ tvoří Beskydský ležák (4,8 %), polotmavý Bandita (5,4 %) a některý z ovocných ležáků (4,8 %) nebo medový ležák (4,8 %). Výstavní pivní klenoty jsou pak speciály psané na hospodské tabuli pod čarou. Zde se pravidelně střídají různá svrchně kvašená piva, jejichž chuť ovlivňují chmely z celého světa (Austrálie, Nový Zéland, USA, Velká Británie). Všechna piva včetně speciálů jsou k zakoupení také v PET lahvích a sudech. Aktuální nabídku doporučujeme sledovat na webových a facebookových stránkách pivovaru.

Pivovarské sýry

Kromě výborného chmelového moku je možné si přímo v hospůdce zakoupit některý z široké nabídky kravských čerstvých a pařených sýrů. Ty se podávají jako "chuťovka" k pivu nebo si je mohou zákazníci odnést s sebou zatavené ve fólii.

Co je právě na čepu? 

Aktuální informace získáte na webových stránkách či facebookovém profilu Beskydského pivovárku.

www.beskydskypivovarek.cz - oficiální webové stránky

Facebook - profil s nejaktuálnějšími informacemi

 

Zajímavosti:

neustále na čepu 5 druhů piv, nefiltrovaná a nepasterovaná piva, sýry, chlazené pet láhve s pivem, sjezd na koloběžce v letním období

 

praktické info

Doprava:

Ze Sepetné se nejrychleji k pivovaru dostanete po hlavní silnici k přejezdu a pak vlevo směrem k benzínové pumpě. Procházkovou vyhlídkovou cestu doporučujeme nad evangelickým kostelem, pod hotelem Liptov a kolem penzionu Gastum a benzínové pumpy.

 

Vzdálenost:

4 km (Dřevjanka U Zbuja od hotelu Sepetná)

 

Odkaz na mapu doporučené trasy pro koloběžku: Sepetná-Pivovárek

mapa

Mapa sjezdu na koloběžce

štítky