délka: 7 km  náročnost: lehká  převýšení: 175 m 

Evangelický kostel postavený v letech 1873-1874 se stal opět stal viditelnou dominantou beskydské obce Ostravice. Každý, kdo se vydá od vlakového přejezdu směrem k Lysé hoře, uvidí na kopci tuto kulturní památku. Ta je dnes vidět úplně stejně jako na historických fotografiích. Díky zalesnění bylo toto místo delší dobu skryto zrakům kolemjdoucích turistů. Po vykácení stromů v nedávné době se kostel znovu na kopci "zjevil". Vede k němu chodníček, ze kterého jsou hezké výhledy na obec Ostravici a okolní hory.

Ostravický okruh kolem kostela a Peřejí

Trasa je značena oranžovým medvídkem, což je symbol Liščí stezky, která pokračuje z obce nahoru k Hotelu Sepetná. Zde se nabízí možnost zastávky a občerstvení v restauraci Sepetná nebo osvěžení v RelaxCentru

Liščí stezka pokračuje po vrstevnici lesem a jsou z ní zajímavé výhledy do údolí řeky Ostravice, na Ondřejník nebo třeba až na Velký Javorník. Po této stezce se pak dostanete dolů k řece Ostravici, kde doporučujeme navštívit "Peřeje". Zpět do centra obce se dostane po cyklostezce (59), která kopíruje řeku Ostravici. Během tohoto výletu stojí za zmínku ještě jedno místo. Je jím "Ráj dřevěných soch". Nachází se jen kousek od nádraží a zejména pro děti je to velmi přitažlivá motivace.

Tento okruh je možné začít od vlakového nádraží v centru obce nebo také ve stanici "Ostravice-zastávka". Pokud přijedete autem, v centru obce jsou vyznačena místa, kde je možné zaparkovat. 


Zajímavosti:

evangelický kostel, Hotel Sepetná, Peřeje, Ráj dřevěných soch

 

praktické info

 

Trasa:

Od Hotelu Sepetná se dá na tento okruh vydat kterýmkoliv směrem hned od recepce, neboť oranžový medvídek právě tudy prochází.

Vzdálenost:

7 km (okruh)

 

mapa

 

štítky

 

tel+420 731 444 355

 

 

 

ovce