délka: 6 km  náročnost: lehká  převýšení: 217 m 

Podzim v Beskydech je malebný a každý rok připravuje okolí Resortu Sepetná barevný koncert. Ostrá hora je z velké části pokryta buky, javory a dalšími listnatými stromy. Proto jsou podzimní výlety vždy zajímavé. 

Procházka kolem Ostré hory

Od Hotelu Sepetná doporučujeme si naplánovat nenáročný 6km vyhlídkový okruh přes Albínovo náměstí. Trasa vede po nefrekventované lesní cestě, která nabízí mnoho nádherných výhledů a je vhodná také pro kočárek. Část NS Okolo tisu vám představí obyvatele Beskyd. Na barevných cedulích si můžete otestovat své znalosti. Jestli jste ještě neviděli lýkožrouta nebo si nejste jisti, jestli poznáte datla, obrázky vám napoví. Těšit se můžete na výhled do údolí řeky Ostravice, ze sjezdovky Ski Malenovice na Borovou nebo také na Malenovický kotel s Lysou horou. A třeba najdete mezi stromy legendární hospodu U Veličků. 


Během provozu půjčovny Resortu Sepetná je tento okruh doporučován cyklistům a využíván také pro jízdy na segway vozítkách s instruktorem nebo pro vyhlídkové vozítko


Zajímavosti:

sjezdovka v Malenovicích, Malenovický kotel, výhled na Lysou horu, Albínovo náměstí

 

praktické info

 

Trasa:

Od Hotelu Sepetná se vydáte hezkou asfaltovou cestou rovně nad bungalovy. Mírným stoupáním obejdete zleva Ostrou horu. Přes několik výhledů a sjezdovku v Malenovicích dojedete na Albínovo náměstí, odkud se po modré vrátíte zpět.

Vzdálenost:

6 km (okruh kolem Ostré hory)

 

mapa

 

štítky

 

tel+420 731 444 355

 

 

 

ovce