Podmínky pro běžecké lyžování jsou nyní v Beskydech ideální. Při plánování výletu si mohou běžkaři vybrat z mnoha strojově udržovaných běžeckých stop. Díky projektu "Beskydská magistrála" je možné si kdykoliv zjistit aktuální stav vybrané bílé stopy. Mezi nejzajímavější běžkařské stopy patří "Lysohorská magistrála", trasy v oblasti Pusteven či Bílé. 

Lysohorská běžecká magistrála

Na Lysou horu se protahují stopy ze tří směrů. Vydat se můžete z Papežova (3A), z Albínova náměstí (3B) nebo z Visalají (3C). V zimním období patří tyto tratě k nejvyhledávanějším, neboť vedou až na samotný magický vrchol ve výšce 1 323 m. Na Lysé hoře čeká vrcholová prémie v podobě dalekých výhledů do údolí a na okolní hory. Občerstvení nabízí Bezručova chata a chata Maraton. 

 

Tip na výlet: Lysohorská běžecká magistrála (3B) včetně fotografií

 

Běžecké trasy v okolí Pusteven

Pustevny jsou v zimním období atraktivní běžkařskou oblastí, kde se pravidelně upravuje na 50 km bílých stop. Návštěvníci si mohou vybrat z několika tras či okruhů různé náročnosti. Turisticky nejnavštěvovanější je trasa z Pusteven na Radhošť a velmi oblíbená je také nenáročná hřebenovka z Pusteven na Martiňák. Více informací a aktuální stav běžeckých stop zjistíte zde.

Běžecké trasy v okolí Bílé

V okolí lyžařského střediska Bílá se strojově upravují 4 běžkařské okruhy o celkové délce téměř 80 km. Návštěvník si opět může zvolit okruh dle náročnosti a délky. Okruhy jsou pojmenovány podle barev. Méně náročný je modrý okruh (nebo jeho část), k náročnějším trasám patří červený a žlutý okruh. Více informací a aktuální stav běžeckých stop zjistíte zde.

Kondiční okruhy

Další možnosti nabízí areály, kde je možné si za poplatek kondičně zaběhat třeba i večer po práci. V Ostravici jsou takové možnosti v areálu Golf & Ski Resort Ostravice, na Čeladné nabízí běžkařské služby Snow Aréna Čeladná.

 

Kde ověřit stav běžeckých tras?

Aktuální souhrnné informace o stavu běžeckých stop naleznete na stránkách Beskydské magistrály.


Přírodní stopa na Ondřejníku 

Samostatný masív tyčící se nad Frýdlantem nad Ostravicí je za dobrých sněhových podmínek běžkařským rájem, kde se dá užít nenáročných vrstevnicových tras s dalekými výhledy na všechny světové strany. 

štítky

 

tel+420 731 444 355

 

 

 

ovce