Mnoho turistů míří do Beskyd zdolat Lysou horu (1 323 m n. m.) a další známé vrcholy či horské hřebeny. Pokud máte menší děti nebo se necítíte na nejvyšší výstupy, můžete se vydat za dobrodružstvím po "medvědích tlapkách". Jsou to nenáročné trasy značené medvídky, které nabízejí krásné výhledy na okolní hory a spoustu zajímavostí. Nedávno vznikly nové webové stránky.

 

Celkem naleznete v katastru obcí Ostravice, Malenovice a Čeladná 5 stezek různé barvy. Každá stezka je pojmenována po některém zvířeti žijícím v Beskydech. Jsou to turistické okruhy, které je možné procházet celé nebo si můžete projít třeba jen část trasy. Turistika po "medvědích tlapkách" není tak náročná jako výšlapy na nejvyšší vrcholy. Stezky provádí návštěvníky po lesních chodníčcích přes nádherné výhledy, vodopády a další zajímavá místa, která se nenachází na hlavních turistických trasách. 

Občerstvení

Na každém značeném okruhu se nachází několik horských chat, restaurací či hospůdek, kde je možné se občerstvit a také se dozvědět zajímavé informace o zvířecích obyvatelích Beskyd. 

Soutěž

Během výprav "po medvědích tlapkách" nejen děti rády zjišťují odpovědi na otázky, které se vztahují k zajímavým místům na trasách. V každém občerstvovacím zařízení, které je zapojeno do soutěže (horská chata, restaurace...), je k dostání informační brožura, ve které se dozvíte podrobnosti a jsou zde připravena políčka pro soutěžní razítka. Po získání alespoň 5 razítek lze nechat útržek s odpověďmi v některém z občerstvovacích zařízení nebo jej zaslat. Ve vybraných termínech, které budou zveřejněny na webu či facebooku, se budou losovat výherci soutěže. A ceny jsou hodně zajímavé, vyhrát můžete pobyt, wellness poukaz, voucher na občerstvení, vstupy na bazén apod. 

Mapa

Součástí projektu "po medvědích tlapkách" je detailní turistická mapa s medvědími stezkami a také ostatními turistickými značkami (KČT), cyklostezkami a informacemi o objektech, které se na trasách nacházejí. Zde jsou také tyto originální mapy zdarma k dostání.

 

Více informací

Webové stránky - www.pomedvedichtlapkach.cz

Facebookový profil - www.facebook.com/Beskydhost/

štítky