Beskydy se zelenají a horské louky zdobí květy. Často ale místo barev přírody vídáme barvy plastových odpadků a jiného nepořádku. Pokud byste chtěli pomoct horám, máte jedinečnou příležitost. V úterý 8. 5. 2018 od 9 - 14 hod. pořádá spolek Čisté Beskydy akci "Poděkuj horám". V areálu penzionu Sluníčko proběhne afterparty, kde vystoupí Mirai Navrátil, Davis Stypka, Pavel Dobeš a další muzikanti.

Letos proběhne již 4. ročník velkého jarního úklidu Beskyd s názvem "Poděkuj horám". V roce 2017 se akce zúčastnila tisícovka dobrovolníků a naplnilo se přes 20 kontejnerů odpadu. 

Krátké info k akci:

  • na 8 sběrných místech dostanou dobrovolníci pytle na odpadky,
  • už od 12 hodin budou v areálu penzionu Sluníčko připraveny kreativní dílničky pro děti,
  • účastníci akce se budou moci zapsat do tomboly o zajímavé ceny,
  • sbírající dobrovolníci získají kupóny, které mohou na afterparty vyměnit za párek, pivo a deku,
  • sběrači obdrží malou pozornost na památku,
  • v areálu penzionu Sluníčko proběhne afterparty, kde bude připraven doprovodný program.

Afterparty:

Na dopolední úklid navazuje afterparty, která je příjemným setkáním u dobrého jídla, pití a hudby. Letos se uskuteční od 12 do 19 hodin v nádherném prostředí areálu koupaliště Sluníčko v Ostravici. Právě tam vymění dobrovolníci kupóny za nápoj, klobásu a deku, na které si užijí pohodové odpoledne u skvělé hudby (občerstvení je připraveno pro prvních 250 příchozích, deky pro 100). Součástí odpoledne bude tradiční tombola o hodnotné ceny, ale také další soutěže. 

Více informací: www.cistebeskydy.czfacebook


Nehledě na termín organizované akce by se měl každý nad sebou zamyslet a položit si otázku, proč na ty hory chodí, co jej přitahuje, co jej na horách fascinuje... Zřejmě to nebudou tuny odpadků všude kolem turistické značky. Pokud na jaře vyrazíte fotit a objevovat novou květenu, budete se muset připravit, že v některých místech vás při pohledu na ten námi pohozený odpad přejde chuť fotografovat. Organizovaná očistná akce je perfektním počinem, ale měli bychom v prvé řadě řešit prevenci. Třeba se držet hesla:

 

"Co sis do hor přinesl, to si taky odnes!"

štítky

 

tel+420 558 682 108
emailinfo@sepetna.cz

Doporučujeme

 

 

ovce