Beskydy se zelenají a horské louky zdobí květy. Často ale místo barev přírody vídáme barvy plastových odpadků a jiného nepořádku. Pokud byste chtěli pomoct horám, máte jedinečnou příležitost. Ve středu 8. 5. 2019 od 9 - 14 hod. pořádá spolek Čisté Beskydy akci "Poděkuj horám". V areálu penzionu Sluníčko proběhne afterparty s doprovodným programem.

Letos proběhne již 5. ročník velkého jarního úklidu Beskyd s názvem "Poděkuj horám". V roce 2018 se akce zúčastnilo 3 300 dobrovolníků. 

Krátké info k akci:

  • na 9 sběrných místech dostanou dobrovolníci pytle na odpadky,
  • účastníci akce se budou moci zapsat do tomboly o zajímavé ceny,
  • v areálu penzionu Sluníčko proběhne afterparty, kde bude připraven doprovodný program.

Afterparty:

Na dopolední úklid navazuje Afterparty, která je příjemným setkáním u dobrého jídla, pití a hudby. V roce 2019 se uskuteční od 12 do 18 hodin v nádherném prostředí areálu penzionu a koupaliště Sluníčko, kde každý rok probíhají akce a koncerty festivalu Beskydské hudební léto. Odměnou pro všechny dobrovolníky bude atraktivní program se vstupným zdarma. Součástí odpoledne bude tradiční tombola o hodnotné ceny, ale také další soutěže. 

 

Program pro děti (12:00 - 16:30)

- soutěže, nafukovací hrad Tonda obal na cestách EKO-KOM, workshopy a dílničky LESY ČR

Štístko a Poupěnka (13:00)

- Jedeme na výlet! Oblíbená show pro děti.

Queen (15:00)

- hity v podání revivalu Princess.

Losování tomboly (16:00)

- každý dobrovolník má s kupónem ze sběrného místa šanci na výhru

 

Více informací: www.cistebeskydy.czfacebook


Nehledě na termín organizované akce by se měl každý nad sebou zamyslet a položit si otázku, proč na ty hory chodí, co jej přitahuje, co jej na horách fascinuje... Zřejmě to nebudou tuny odpadků všude kolem turistické značky. Pokud na jaře vyrazíte fotit a objevovat novou květenu, budete se muset připravit, že v některých místech vás při pohledu na ten námi pohozený odpad přejde chuť fotografovat. Organizovaná očistná akce je perfektním počinem, ale měli bychom v prvé řadě řešit prevenci. Třeba se držet hesla:

 

"Co sis do hor přinesl, to si taky odnes!"

štítky