Počasí se v těchto dnech mění ze dne na den a ne vždy si můžete naplánovat krásnou hřebenovku s dalekými výhledy. Přinášíme tedy tip na výlet v podhůří Beskyd, kde mírná nepřízeň počasí zase až tak nevadí. Obec Kozlovice pod masivem Ondřejníku nabízí mnoho zajímavých pěšinek, polních cest i romantické výhledy.

Zajímavý je areál Na mlýně, kde se nachází pravé mlýnské vodní kolo, které se právě při dešti točí. Momentálně probíhají v areálu terénní úpravy, ale křížová cesta naproti v kopci nabízí hezkou procházku ke zvoničce, od které uvidíte Kozlovice, Ondřejník a v dáli Pustevny.

Od zvoničky si můžete naplánovat trasu zpět do obce po "Janáčkově chodníčku" nebo polní cestou. Pomyslnou "vrcholovou" prémií procházky se může stát Valašský pivovar v KozlovicíchObecnou školou v budově, kde kdysi bydlel kozlovický fojt - mocný pán v obci. Dnes se ve škole dozvíte, jak se učilo před 100 lety, jak vypadala místnost pana učitele nebo kde skončil ten, kdo zlobil... V druhé části hospodářské usedlosti se nachází pivovárek, kde můžete obdivovat měděné varny a po usazení se na dřevěných lavicích prožít jedinečnou atmosféru kamenných kleneb, které zdobí dobové artefakty v čele se starými pivními poháry, pivními etiketami nebo výučními listy sládků. Na stěnách se můžete dokonce dočíst, co se hrálo v kozlovickém kině v roce 1943. Milovníci pivního moku se mohou těšit na kvasnicové nefiltrované ležáky (Valašský vojvoda - světlé, Kozlovický fojt - tmavé pivo). A jako suvenýr si můžete odnést speciální pivo se sympatickým názvem "Turista".  Nejde ale o klasický pivovar, zde se také výborně vaří a v takovém prostředí vám bude jistě chutnat.

 

štítky

 

tel+420 731 444 355

 

 

 

ovce