Červená turistická trasa z Ostravice na Lysou horu doznala změny na prvních dvou kilometrech. Za mostem přes řeku Ostravici u pily zatáčí červená značka vlevo a stoupá nahoru po pravém břehu Sepetného potoka. Nabízí krásné výhledy na okolní hory a není tak frekventovaná. V horní části vede značka pod restaurací Sepetná, kde je možné se občerstvit a udělat si přestávku s výhledem na hory.

Klidný výstup s výhledy

Červená trasa KČT z obce Ostravice na Lysou horu je nyní značena po méně frekventované silnici, kde nejezdí tolik aut a je bezpečnější. Během klidného výstupu můžete pozorovat koryto Sepetného potoka, místní architekturu starých chalup a kochat se nevšedními výhledy na okolní hory. Oproti původní trase je tato více "otevřená" a dalo by se říci vyhlídková. Je vidět Smrk, Ostrá hora, Smrčina i Lysá hora. Také na evangelický kostel je zajímavý pohled. 

Možnost občerstvení v restauraci Sepetná

V horní části vede trasa pod hotelem Sepetná, kde je každý den od 11 hodin otevřena restaurace Sepetná s terasou. Zde si můžete udělat přestávku, doplnit energii a užít si výhled na hory.

 

štítky

 

tel+420 731 444 355

 

 

 

ovce