Během letní sezóny bývají ideální podmínky k poznávání Beskyd. Kromě klasických turistických tras se můžete vydat na méně náročné trasy, které vedou pod nejvyššími vrcholy a jsou značeny barevnými medvídky. Na malé i velké turisty čekají zajímavá místa, 6 značených okruhů a mnoho možností k občerstvení. Součástí je mapa, do které se dávají razítka, za které získáte dřevěný suvenýr.

6 turistických okruhů

Tváří každé stezky je zvíře, které můžete během výletů v Beskydech někdy potkat. V turistických zařízeních na jednotlivých stezkách se nachází informační cedule, kde se dozvíte informace o daném zvířeti a také zjistíte odpověď na otázku do soutěže o zajímavé ceny (ubytování, vstup do wellness, poukaz na večeři, slevy na služby...). Koncem listopadu se losují ceny.

  • Čapí stezka (černá) - 12 km
  • Medvědí stezka (žlutá) - 14 km
  • Liščí stezka (oranžová) - 13 km
  • Krkavčí stezka (červená) - 15 km
  • Zaječí stezka (zelená) - 10 km
  • Jezevčí stezka (modrá) - 11 km

V terénu jsou medvídky vyznačeny celé okruhy, ale pro menší náročnost je možné si vybrat jen část okruhu. Třeba od hotelu Sepetná vede velmi zajímavá lesní stezka přes Medvědí skálu.

 

Mapa a razítka

Základním podkladem pro výlety je hezky zpracovaná mapa oblasti s vyznačenými okruhy. Na zadní straně naleznete seznam turistických zařízení s okénky pro razítka. Když získáte všechna razítka na jedné trase, můžete si zajít do informačního centra vyzvednout jedinečný dřevěný suvenýr* ve tvaru medvědí hlavy s obrázkem zvířete a barvou dané stezky. Ti nejaktivnější turisté si mohou ze suvenýrů vytvořit náhrdelník. Více informací k razítkům a odměnám.

* Suvenýry je možné sbírat do vydání zásob.

 

Po medvědích tlapkách pod nejvyššími vrcholy Beskyd

Autorem projektu "Po medvědích tlapkách" je spolek Beskydhost, který se každoročně stará o to, aby návštěvníci Beskyd poznali krásná místa, užili si méně náročné výlety, měli se kde občerstvit, ubytovat a odvezli si jen ty nejhezčí zážitky. 

Více informací: www.pomedvedichtlapkach.cz

 

štítky

 

tel+420 731 444 355

 

 

 

ovce