délka: 8 km  náročnost: střední  převýšení: 230 m 

Satinské vodopády můžeme nazvat pravým pokladem Beskyd. Jsou tak blízko a přece o nich málokdo ví. I když neoplývají velikostí, prostředí, ve kterém se nachází, působí kouzelně. Místo je ukryto v až 15 m hluboké skalní soutěsce horského potoka Satiny. Charakter prostředí ostře kontrastuje s běžnými okolními lesy. Návštěvník této rokle se během chvíle ocitá v místě, kde je znatelně nižší teplota a skrze listí mohutných buků prosvítají paprsky slunce. Hra stínů, vodní zrcadla a zvuk tekoucí vody působí velmi příjemně. Pokud byste se sem dostali s šátkem na očích, po jeho sejmutí byste nevěřili, že jste v Beskydech. Spíše by vám připadalo, že jste byli zavedeni do nějaké džungle. Zejména v letních horkých měsících nabízí rokle příjemný chládek, na podzim je zde ráj pro fotografy. Chcete-li zažít dobrodružství, ochutnat prales v Beskydech, vyrazte do rokle k Satinským vodopádům.

K Satinským vodopádům vede od Rekreačního centra Sepetná několik možných cest. Ta nejzajímavější začíná před Krbovnou hotelu Ondráš (vedle hotelu Sepetná) a je to žlutá medvědí stezka vedoucí velmi dobrodružným lesním chodníčkem přes Medvědí skálu (jedna z nejhezčích vyhlídek v Beskydech), Dřevjanku U Zbuja (chalupa z r. 1836, horská hospůdka), Hospodu U Veličků (horská hospůdka z r. 1825) ke Korýtku*. Zde medvědí stezku opustíte a pokračujete vlevo dolů po žluté turistické značce KČT, kde po cca 300 m vede vpravo ostře zpět cestička přes dřevěný mostek. Ta vás nasměruje za dobrodružstvím do rokle k vodopádům. Cestu zpět je možné naplánovat opět přes Korýtko po žluté značce KČT, ovšem cca 100 m nad Korýtkem odbočíte vpravo po kamenné cestě lesem a tou se napojíte na asfaltku vedoucí přes sjezdovky v Malenovicích až k hotelu Sepetná. Nejrychleji se k vodopádům od Sepetné dostanete právě po této asfaltové cestě a Korýtko.

* Nejkratší cesta k vodopádu vede přímo naproti Korýtku po kamenných schodech dolů lesem.

 

Zajímavosti:

Medvědí skála, U Veličků, U Zbuja, vodopády Satiny

 

praktické info

 

Trasa:

Ze Sepetné se vydáte po medvědí stezce ke Zbujovi, dále kolem hospody U Veličků až k vodopádům. Na recepcích v hotelu Sepetná a penzionu Sluníčko si můžete vyzvednout mapu.

 

Vzdálenost:

4,2 km (Sepetná-Satina)

 

 

 

mapa

 

štítky

vodopády  Korýtko 

 

tel+420 558 682 108
emailinfo@sepetna.cz

Doporučujeme

 

 

ovce