Beskydy se zelenají a horské louky zdobí květy. Často ale místo barev přírody vídáme barvy plastových odpadků a jiného nepořádku, který nemá v přírodě co dělat! Pokud byste chtěli pomoct horám, máte jedinečnou příležitost. V sobotu 27.5.2017 od 9 - 15 hod. pořádá spolek Čisté Beskydy akci "Poděkuj horám". Na Čeladné bude připravena afterparty s bohatým doprovodným programem.

Letos proběhne již 3. ročník velkého jarního úklidu Beskyd s názvem "Poděkuj horám". V roce 2016 se akce zúčastnila tisícovka dobrovolníků a naplnilo se přes 20 kontejnerů odpadu. Také letos bude sběrným místem trafostanice u Rekreačního centra Sepetná, kde se mohou dobrovolníci těšit na zpestření v podobě unplugged koncertu skupiny Mirai. 

Krátké info k akci:

  • Na 11 sběrných místech budou k dispozici pytle na odpadky.
  • Účastníci akce se budou moci zapsat do tomboly o zajímavé ceny.
  • Každý dospělý účastník získá poukaz na 1 pivo od pivovaru Koníček.
  • Všichni sběrači obdrží malou pozornost na památku.
  • Po uzavření sběrných míst jsou zváni všichni sběrači za odměnu na afterparty na Čeladnou, kde bude připraven bohatý hudební program.

 

Více informací: www.cistebeskydy.czfacebook

 

Nehledě na termín organizované akce by se měl každý nad sebou zamyslet a položit si otázku, proč na ty hory chodí, co jej přitahuje, co jej na horách fascinuje... Zřejmě to nebudou tuny odpadků všude kolem turistické značky. Pokud na jaře vyrazíte fotit a objevovat novou květenu, budete se muset připravit, že v některých místech vás při pohledu na ten námi pohozený odpad přejde chuť fotografovat. Organizovaná očistná akce je perfektním počinem, ale měli bychom v prvé řadě řešit prevenci. Třeba se držet hesla:

"Co sis do hor přinesl, to si taky odnes!"

štítky

 

tel+420 558 682 108
emailinfo@sepetna.cz

Doporučujeme

 

 

ovce